Dariusz Niedźwiecki — Fotograficzne portfolio
18 maja 2018 — Poznań, Lotnisko Poznań-Krzesiny

NATO Tiger Meet 2018

lotnictwo, reportaż


czytaj

Spotter Day... po polsku.


Zaczęło się od świetnej informacji, że w tym roku NATO Tiger Meet odbędzie się na Krzesinach. Później było już tylko gorzej.

Można się pastwić nad organizacją tej imprezy pod wieloma aspektami i praktycznie dla żadnego z nich powodów nie zabraknie. Największą porażką tego dnia — nazwanego Spotter Day bardzo, bardzo na wyrost — była jednak jego esencja, czyli fotografia.

Na małym obszarze, z dala od taxiway i pasa, stłoczono mnóstwo ludzi, by mogli robić zdjęcia pod światło. Zamiast tradycyjnych tygrysich prezentacji podczas kołowania pozostały jedynie starty i lądowania. Daleko i pod słońce.

Z kronikarskiego obowiązku pozostaje wspomnieć, że na Krzesinach huk generowały F-16, F-18, Eurofightery, Gripeny i Rafale. Nie zabrakło też transportowych C-295 czy ciekawostki w postaci węgierskiego An-26.

Podsumowując: były samoloty i była pogoda. Tylko pomyślunku zabrakło.

Do góry

Otagowane jako:

31. Baza Lotnictwa Taktycznego An-26 backlight cargo CASA C-295 dopalacz Eurofighter Typhoon EF-2000 F-16 F/A-18 Hornet JAS 39 Gripen militarne myśliwce NATO Tiger Meet ogień panning Poznań-Krzesiny/EPKS Rafale skyshot specjalne malowanie spotting

Do góry


  Ostatnie zdjęcia

  Ostatnie galerie


Prawa autorskieCookiesKontakt

© 2013—2021 Dariusz Niedźwiecki